Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Instalacje solarne

Kolektor płaski

Instalacja solarna służy do wspomagania podgrzewu c.w.u. jak i c.o. (głównie przy zastosowaniu ogrzewania powierzchniowego podłogowego, ściennego, czy sufitowego). Sterownik kontroluje temperaturę substancji w kolektorach i wody w zasobniku. Kiedy temperatura w zasobniku jest zbyt niska, uruchamiane jest ogrzewanie wody. W przypadku gdy kolektory nie są w stanie odpowiednio nagrzać wody, kocioł c.o. pełni rolę wspomagającą.

Home Instal dobierze oraz wyjaśni jak działa instalacja solarna, świadcząc usługi m.in. na terenie Wrocławia, Opola, Katowic oraz w reszcie całej Polski.

Do zamiany promieniowania słonecznego na energię elektryczną służą ogniwa fotowoltaiczne.

Kolektor płaski pracuje wydajnie przez cały rok, natomiast w okresie letnim jest wyjątkowo produktywny, dzięki czemu doskonale nadaje się np. do ogrzewania wody w basenie.  Wielką zaletą tego kolektora jest możliwość podgrzania go w zimie, dzięki czemu można szybko pozbyć się śniegu pokrywającego urządzenie. Kolektory płaskie są niezwykle odporne na uszkodzenia. Tym co je wyróżnia jest bardzo krótki czas rozruchowy, zaczynają działać niemalże natychmiast.

Kolektor słoneczny absorbuje promienie, po czym ciepło jest przekazywane miedzianym rurkom, w których płynie glikol. Substancja ta przepływa do zasobnika ciepłej wody, nie mieszając się z nią. Wężownica w kształcie spirali wydłuża drogę glikolu, dzięki czemu substancja dłużej nagrzewa wodę. Zimny glikol wraca i proces powtarza się.

Kolektor słoneczny może być wykorzystywany do wspomagania centralnego ogrzewania, zapewnia on oszczędności rzędu 20 % rocznie.

Kolektor próżniowy pracuje produktywnie przez cały rok, radząc sobie doskonale w pochmurne dni, w które wyłapuje promienie rozproszone. Urządzenia te cechuje wysoka żywotność i małe straty ciepła dzięki doskonałej izolacji. Kolektory rurowe wyróżnia funkcja pasywnego śledzenia słońca w ciągu dnia, dzięki czemu wyłapują jeszcze więcej promieni słonecznych. Budowa kolektora pozwala na instalację pod dowolnym kątem, łącznie z umieszczeniem pionowo na elewacji budynku, czy w pozycji leżącej na dachu.

Kolektor próżniowy

Instalacja solarna składa się z następujących elementów:

Kolektory słoneczne.

-Zespół pompowy, zawierający pompę obiegową, która odpowiada za cyrkulację glikolu.

-Sterownik, służący do zarządzania instalacją, np. włącza pompę kiedy rozpozna konieczność ogrzewania wody.

-Zasobnik, odpowiadający za nagrzewanie zimnej wody poprzez cyrkulację glikolu w spirali oraz magazynowanie ciepłej wody.

-Wspomagające źródło ogrzewania np. kocioł.

-Armatura wody użytkowej rury, zawory, złącza itd.

-Zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Na wydajność kolektorów słonecznych duży wpływ ma kąt ich ustawienia. Promienie padające prostopadle na solary dają najlepsze efekty, jednak położenie słońca nie jest jednakowe na przestrzeni całego roku. W lecie najlepsze rezultaty daje ustawienie pod kątem 30°, natomiast w zimie 60º. Większość instalacji jest więc montowana pod kątem 45º, aby dać optymalne efekty przez cały rok.

NA CAŁKOWITE NATĘŻENIE PROMIENIOWANIA SŁONECZNEGO MAJĄ WPŁYW WARUNKI POGODOWE.

1000 W/m²

600 W/m²

300 W/m²

100 W/m²

Jednak Ty nie musisz się na tym znać! Zaufaj doświadczeniu fachowców Home Instal, a doradzimy i wykonamy instalację solarną na terenie Opola, Wrocławia, Katowic, czy gdziekolwiek w całej Polsce!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.