Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Instalacje pomp ciepła

Pompy ciepła umożliwiają wykorzystanie energii skumulowanej w ziemi, powietrzu czy wodzie gruntowej. Urządzenie nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, jest w pełni ekologicznym źródłem ciepła dla gospodarstw domowych i budynków użytkowych.

Pompy ciepła mogą być przystosowane do współpracy z odpowiednim dolnym źródłem.

Pompa powietrze-woda to najpopularniejsze rozwiązanie, które nie wymaga żadnej ingerencji w otaczającą budynek działkę. Czynnik roboczy pompy jest sprężany i rozprężany, co powoduje nagrzewanie. Temperatura pobranego z powietrza ciepła jest zwiększana dzięki współpracy zaworu rozprężnego z parownikiem, skraplaczem i sprężarką – która podnosi ciśnienie czynnika. Otrzymane ciepło przekazywane jest do obiegu wody grzewczej. Po zakończeniu obiegu, czynnik roboczy jest rozprężany, ochładzając się i proces się powtarza. Nad pracą pompy czuwa system sterowania, który zapewnia ustaloną przez użytkownika temperaturę, bez jego udziału.

Pompy ciepła nie służą do wytwarzania ciepła, ale do jego wymiany, dlatego koszty energii elektrycznej, napędzającej urządzenie wynoszą nawet czterokrotnie mniej, niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań grzewczych. Pompy ciepła oprócz grzania, służą również do chłodzenia.

COP to współczynnik określający wydajność pomp. Jego liczba oznacza ile energii wyprodukowała pompa względem tego ile jej otrzymała. 

Pompa solanka-woda pobiera ciepło, znajdujące się pod ziemią, przy użyciu rur wypełnionych mieszanką glikolu z wodą. Do wyboru są dwie instalacje. Pionowa wymaga odwiertów na głębokość ok. 100 m. Pozioma wymaga więcej miejsca jednak rury znajdują się na głębokości ok. 2 m. Wybór rozwiązania zależy od rodzaju gleby, możliwości wiertniczych i decyzji geologa.

Najważniejsze korzyści płynące z wykorzystania pomp ciepła to zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem nawet o 80%, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla nawet o 90%, eliminacja wytwarzania trujących związków, brak konieczności wykonywania okresowych przeglądów, korzystanie z niewyczerpalnych źródeł energii.

Pompy ciepła są na dzień dzisiejszy najnowocześniejszymi rozwiązaniami grzewczymi w Europie, korzystającymi z darmowej energii.

Pompa woda-woda korzysta z wody gruntowej, która w odróżnieniu od innych rozwiązań dostaje się do obiegu. Woda gruntowa musi być na odpowiedniej głębokości i spełniać odpowiednie kryteria jakościowe.

Jednak Ty nie musisz się na tym znać! Zaufaj doświadczeniu fachowców Home Instal, a doradzimy i wykonamy instalację pompy ciepła na terenie Opola, Wrocławia, Katowic, czy gdziekolwiek w całej Polsce!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.