Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Instalacje fotowoltaiczne

Panel fotowoltaiczny

Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają emitowane przez słońce promieniowanie, na użyteczną energię elektryczną. Instalacja pracuje wydajnie przez cały rok, osiągając maksymalną efektywność w słoneczne dni, a w pochmurne dni wykorzystując promieniowanie rozproszone.

Home Instal dobierze oraz wyjaśni jak działa instalacja fotowoltaiczna, świadcząc usługi m.in. na terenie Wrocławia, Opola, Katowic oraz w reszcie całej Polski.

Sprawność ogniw dochodzi nawet do 15%, co daje uzysk energii na m² panelu o mocy 150W średnio 0,43kWh, a w najsłoneczniejszych miesiącach aż do 0,77kWh.

Ogniwo składa się z dwóch warstw, naładowanej dodatnio i ujemnie. Panel słoneczny w kontakcie z promieniami słonecznymi inicjuje reakcję fizyczną, wytwarzając prąd stały. Następnie przetwornik, przemienia wyprodukowaną energię na prąd o właściwym napięciu.

Fotoogniwo zbudowane jest z płytki półprzewodnikowej, wewnątrz której uformowana jest bariera potencjału (pole elektryczne). Grubość płytki wynosi od 200 do 400 mikrometrów. Panel fotowoltaiczny składa się z wielu ogniw.

Kolektor hybrydowy to połączenie kolektora płaskiego nagrzewającego wodę użytkową, z modułem fotoelektrycznym. Wytworzony prąd można wysyłać bezpośrednio do grzałki w zbiorniku i wykorzystywać na potrzeby ogrzewania.

Panele fotowoltaiczne są od lat wykorzystywane do zasilania satelitów. Są odporne na siły natury, takie jak burze i słona woda, dzięki czemu sprawdzają się też w latarniach morskich.

Zalety kolektora hybrydowego:

oszczędność powierzchni tylko jeden moduł jest potrzebny do produkcji prądu i ciepła.
niższe koszty instalacji systemu w stosunku do dwóch tradycyjnych (kolektory i moduły fotowoltaiczne).
zapewnia chłodzenie ogniw, w wyniku czego pracują one z wyższą sprawnością (średnioroczny uzysk elektryczny wzrasta o minimum 15%) oraz zwiększa się ich żywotność.
pozwala wykorzystywać w użyteczny sposób ciepło odpadowe.

Kolektor hybrydowy

Jednak Ty nie musisz się na tym znać! Zaufaj doświadczeniu fachowców Home Instal, a doradzimy i wykonamy instalację fotowoltaiczną na terenie Opola, Wrocławia, Katowic, czy gdziekolwiek w całej Polsce!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.